Proiectul "Imbunătățirea accesului și calității serviciilor pentru cetățeni - o administrație publică transparentă și responsabilă", cod PNP002

AMR

Înscrie-te la sesiunile de formare la nivel regional organizate de AMR.

Cursurile au ca tematică cele 4 domenii vizate de proiect (transparență decizională, etică organizațională, incompatibilități și conflict de interese) și se desfășoară în perioada martie 2021 – septembrie 2022.

 

 

Pentru participarea la sesiunile de formare organizate de AMR în cadrul proiectului vă rugăm să descărcați formularul de înscriere atașat și să-l completați cu datele dvs și să-l trimiteți la adresa de email: [email protected] și  [email protected].

Menționăm că locurile sunt limitate și selecția se face în baza principiului primul venit primul servit. După procesarea înscrierilor persoanele selectate vor fi contactate telefonic pentru detaliile privind participarea la evenimente.

PLANIFICARE SESIUNI DE FORMARE JUDEȚENE

  

PLANIFICARE SESIUNI DE FORMARE JUDEȚENE, AMR

SERIA A DOUA – Contract subsecvent nr. 4, CS4

Perioada de desfășurare urmare prelungire proiect: ianuarie 2022 – noiembrie 2022

Proiect PNP002: “Îmbunătățirea accesului și a calității serviciilor pentru cetățeni – o administrație publică transparentă și responsabilă”

Nr crt

Sesiune

Perioada Judet Loc de desfășurare Perioada de formare/formatorul sesiunii/nr de sesiuni
         
21 19 – 22.01.2022 Gorj TÂRGU JIU, hotel Story 19.01.2022 – 11.02.2022 /MIRELA BUZĂRIN – 3 sesiuni
22 02 – 05.02.2022 Arad ARAD, Hotel Continental Forum  
23 08 – 11.02.2022 Bihor ORADEA, Hotel Continental Forum  
         
24 02 – 05.03.2022 Mureș TÂRGU MUREȘ,  Hotel Continental  Forum 02.03.2022 – 16.03.2022/ LILIOARA CONSTANȚA STEPANESCU – 2 sesiuni
25 13 – 16.03.2022 Bistrița Năsăud BISTRIȚA, Hotel Bistrita  
         
26 23 – 26.03.2022 Mehedinți DROBETA TURNU SEVERIN, Hotel Continental 23.03.2022 – 21.04.2022/CRISTINA BURCHEA – 3 sesiuni
27 03 – 06.04.2022 Constanța CONSTANȚA, Complex Bulevard  
28 18 – 21.04.2022 Tulcea TULCEA, Egreta  
         
29 09 – 12.05.2022 Covasna SFÂNTU GHEORGHE, Hotel  Sugas 09.05.2022 – 19.05.2022/ ANDRA GENOVEVA SIBIȘAN – 2 sesiuni
30 16 – 19.05.2022 Harghita MIERCUREA CIUC, Hotel Fenyo  
         
31 06 – 09.06.2022 Hunedoara DEVA 06.06.2022 – 07.07.2022/ LILIOARA CONSTANȚA STEPANESCU – 3 sesiuni
32 20 – 23.06.2022 Timiș TIMIȘOARA  
33 04 – 07.07.2022 Caraș-Severin REȘIȚA  
         
34 20 – 23.07.2022 Alba ALBA IULIA 20.07.2022 – 08.10.2022/ NELU DOBRE – 5 sesiuni
35 31.07.2022 – 03.08.2021 Sibiu SIBIU  
         
36 12 – 15.09.2022 Sălaj ZALĂU 12.09.2022 – 30.09.2022/ NELU DOBRE – 3 sesiuni
37 21 – 24.09.2022 Cluj CLUJ-NAPOCA  
38 05-08.10.2022 București BUCUREȘTI  
         
39 19-22.10.2022 Dolj Craiova 19.10.2022-24.11.2022/ DAVID ALINA IONELA – 3 sesiuni
40 07-10.11.2022 Olt SLATINA  
41 21-24.11.2022 Vâlcea RÂMNICU VÂLCEA  
         

 

Nr crt Perioada Judet Loc de desfășurare Municipii invitate Formular inscriere
1 18–21.04.2021 BOTOȘANI Botosani, Hotel Rapsodia Botoșani, Dorohoi
2 21–24.04.2021 SUCEAVA Suceava, Hotel Continental Suceava, Câmpulung Moldovenesc, Fălticeni, Rădăuți, Vatra Dornei
3 9–12.05.2021 BRĂILA Brăila, Hotel Traian Brăila
4 12–15.05.2021 BUZĂU Buzău, Hotel Pietroasa Buzău, Râmnicu Sărat
5 23-26.05.2021 GALAȚI Galați, Hotel Ibis Styles Galați, Tecuci
6 26-29.05.2021 VRANCEA Focșani, Hotel Solar Focșani, Adjud
7 6-9.06.2021 MARAMUREȘ Baia Mare, Hotel Mara Baia Mare Sighetul Marmației
8 9-12.06.2021 SATU MARE Satu Mare, Hotel Astoria Satu Mare, Carei
9 27– 30.06.2021 IAȘI Iași, Hotel Moldova Iași, Pașcani
10 30.06-3.07.2021 NEAMȚ Piatra Neamț, Hotel Grand Ceahlăul Piatra Neamț, Roman
11 11-14.07.2021 TELEORMAN Alexandria, Hotel Edma Alexandria, Roșiori de Vede, Turnu Măgurele
12 14- 17.07,2021 ARGEȘ Curtea de Argeș, Hotel Posada Pitești, Câmpulung Mușcel, Curtea de Arges
13 1- 4.08.2021 GIURGIU Giurgiu, Hotel Sud Giurgiu
14 4 – 7.08.2021 DÎMBOVIȚA Târgoviște, Hotel King Tărgoviște, Moreni
15 29.08 – 1.09.2021 CĂLĂRAȘI Călărași, Hotel Baden Călărași, Oltenița
16 1 – 4.09.2021 IALOMIȚA Slobozia, Hotel Select Slobozia, Fetești, Urziceni
17 3 – 6.10.2021 PRAHOVA Sinaia, Hotel Mara Ploiești, Câmpina
18 6 – 9.10.2021 BRAȘOV Predeal, Hotel Carpați Brașov, Codlea, Făgăraș, Săcele
19 17- 20.10.2021 BACĂU Bacău, Hotel Bohemia Bacău, Moinești, Onești
20 20 – 23.10.2021 VASLUI Vaslui, Hotel Vaslui Vaslui, Bârlad, Huși

 

 

 

METODOLOGIE de selecție