Proiectul "Imbunătățirea accesului și calității serviciilor pentru cetățeni - o administrație publică transparentă și responsabilă", cod PNP002

ACoR

Asociația Comunelor din România organizează următoarele serii de sesiuni de instruire:

MARTIE 2021 – SEPTEMBRIE 2022, la nivel REGIONAL


80 de sesiuni de instruire cu titlul „Etică și transparență, incompatibilități și conflict de interese în administrația publică locală”, la care sunt așteptate să participe echipe de 2 persoane (ales local și funcționar public/personal contractual);

MARTIE 2021 – SEPTEMBRIE 2022, la nivel NAȚIONAL


8 sesiuni de instruire pentru noii aleși locali.

Înscrie-te la unul dintre aceste evenimente urmând pașii de mai jos și completând documentele solicitate de metodologiile aferente fiecărei categorii de sesiuni de instruire.

 

Sesiunile de formare organizate pentru comune

În vederea finalizării procedurii de înscriere, vă rugăm să transmiteți Formularul de înscriere, (Anexa 1) precum și o copie după cartea de identitate la adresele de e-mail  [email protected] și au[email protected]

Cei înscriși vor fi contactați telefonic pentru a li se comunica detaliile organizatorice aferente organizării cursului. Prin bugetul proiectului, se asigură pentru fiecare participant cazarea, masa și pauzele de cafea. Transportul participanților la curs este în sarcina acestora.

Informații suplimentare cu privire la sesiunea de formare se pot obține de la Aurel Radu – coordonator instruire ACoR la telefon 0723 303.556 și [email protected].

DOAR COMUNELE CARE VOR AVEA 2 REPREZENTANȚI CARE AU TRANSMIS COMPLETAT FORMULARUL DE ÎNSCRIERE ȘI COPIE DUPĂ CARTEA DE IDENTITATE VOR PARTICIPA LA SESIUNEA DE FORMARE.

Nr. Județ Perioada Locul de desfășurare Formular de înscriere
40 Alba 25-28 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
39 Bihor 25-28 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
38 Călărași 18-21 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
37 Mureș 18-21 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
36 Covasna 11-14 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
35 Mehedinți 11-14 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
34 Dolj 4-7 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
33 Giurgiu 4-7 noiembrie Anexa_1_Formular_inscriere
32 Tulcea 28-31 octombrie Anexa_1_Formular_inscriere
31 Gorj 28-31 octombrie Anexa_1_Formular_inscriere
30 Prahova 21-24 octombrie Slănic Moldova Anexa_1_Formular_inscriere
29 Constanța 21-24 octombrie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
28 Iași 14-17 octombrie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
27 Buzău 14-17 octombrie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
26 Ialomița 7-10 octombrie Slănic Moldova Anexa_1_Formular_inscriere
25 Cluj 7-10 octombrie Păltiniș Anexa_1_Formular_inscriere
24 Harghita 30 septembrie – 3 octombrie Predeal Anexa_1_Formular_inscriere
23 Satu Mare
30 septembrie – 3 octombrie
Anexa_1_Formular_inscriere
22 Bacău 23-26 septembrie Slănic Moldova Anexa_1_Formular_inscriere
21 Brașov 23-26 septembrie Slănic Moldova Anexa_1_Formular_inscriere
20 Timiș 16-19 septembrie Băile Herculane Anexa_1_Formular_inscriere
19 Neamț 16-19 septembrie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
18 Vrancea 9-12 septembrie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
17 Brăila 9-12 septembrie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
16 Hunedoara 2-5 septembrie Predeal Anexa_1_Formular_inscriere
15 Vâlcea 2-5 septembrie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
14 Arad 19-22 august Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
13 Caraș-Severin 26 – 29 august Predeal Anexa_1_Formular_inscriere
12 Sibiu 29 iulie – 01 august Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
11 Dâmbovița 22 – 25 iulie Sibiu Anexa_1_Formular_inscriere
10 Maramureș 15 – 18 iulie Oradea Anexa_1_Formular_inscriere
9 Argeș 24-27 iunie Sinaia Anexa_1_Formular_inscriere
8 Sălaj 13-16 mai Băile Felix Anexa_1_Formular_inscriere
7 Bistrița-Năsăud 06-09.05.2021 Anexa_1_Formular_inscriere
6 Teleorman 06-09.05.2021 Olănești Anexa_1_Formular_inscriere
5 Olt 15-18.04.2021 Olănești Anexa_1_Formular_inscriere
4 Galați 08-11.04.2021 Slănic Moldova Anexa_1_Formular_inscriere
3 Vaslui 24-27.03.2021 Sucevița Anexa_1_Formular_inscriere
2 Botoșani 21-24.01.2021 Băile Felix Anexa_1_Formular_inscriere
1 Suceava 18-21.01.2021 Băile Felix Anexa_1_Formular_inscriere
Formular de înscriere (Anexa 1) METODOLOGIE de selecție